Sylvie Bodorová – skladatelka

 

Jak hodnotíte záměr festivalu, že již 3 roky část programu zaměřuje na koncerty z hudební pokladnice klasické hudby velikánů zemí V4?
V čem je podle Vás největší přínos, že je jej interpretují umělci a orchestry výhradně ze zemí Polska, Slovenska, Maďarska a Česka? 
Jak hodnotíte nelehký dramaturgický úkol, vytvořit dramaturgii tak, aby byla nosná a obsahovala programovou a interpretační účast všech zvolených zemí?   

 

 

Myšlenku hudebně propojit země V4 považuji za úžasnou. Hodně osobně: narodila jsem se v Českých Budějovicích, ale část svého mládí jsem strávila na Slovensku, můj otec byl slovenský Maďar a k polské skladatelské škole jsem měla vždy velmi silnou vazbu. Co více dodat? Jsem vděčna pořadatelům festivalu, že nám, muzikantům umožní lépe se poznat a navázat nová hudební přátelství. Hudba má velkou sílu, ve spojení V4 ještě větší a my ji teď budeme potřebovat. Na festivalu by měl zaznít můj harfový koncert “Mysterium druidum”, který jsem psala pro harfistku Kateřinu Englichovou  na objednávku hudebního festivalu v americkém Tucsonu. Moc se těším na nové pojetí a nastudování skladby.

zpátky nahoru